Deklaracja dostępności cyfrowej

 

                                                                                            

.......................................................................................................................................................................... 

     

Komeda Powiatowa Policji w Ostrowie Wlkp. prowadzi działania o charakterze

edukacyjno- profilaktycznym, mającym na celu wzrost świadomości

i bezpieczeństwa młodych osób.

Głównym celem jest uświadomienie dzieci i młodzieży o

konsekwencjach wynikających z popełnienia zachowania niezgodnego z prawem.

 

 
..............................................................................................................................................................................................
  
 

8 stycznia 2025   
 AKTUALNOŚCI
................................................................................................................................................................................

Europejski Tydzień Kodowania

Categories: | Author: Ewa Bartczak | Posted: 2015-10-18 | Views: 681

Bezpieczna Plus „ Internet- przestrzeń nieznana?”

Warsztaty, spotkania, konferencje i inne wydarzenia związane z nauką programowania dla dzieci, młodzieży i dorosłych odbywały się  w ramach Europejskiego Tygodnia Kodowania, organizowanego w dniach  10-18 października br.

 

 

Uczniowie  naszej szkoły wraz z uczniami i nauczycielami ze szkół podstawowych z terenu naszego miasta uczestniczyli w warsztatach z kodowania, które odbyły się dnia 16 października  w Gimnazjum nr 4 w Ostrowie Wielkopolskim. Zajęcia dla uczniów  odbyły się w ramach rozpoczętego projektu  Bezpieczna Plus pt: „ Internet- przestrzeń nieznana?” którego celem jest wskazanie  uczniom możliwości kreatywnego i przemyślanego korzystania z Internetu.    
Warsztaty  zostały zorganizowane we współpracy z dyrekcją i nauczycielami z  Gimnazjum nr 4 w Ostrowie Wielkopolskim.


Promowanie nauki programowania to odpowiedź na potrzeby zmieniającego się rynku pracy. Powołana przez Komisję Europejską Grand Coalition for Digital Jobs informuje, że do 2020 roku na rynku pracy może zabraknąć nawet 825 tys. specjalistów w zakresie technologii informacyjno-komunikacyjnych. Co więcej w bliskiej przyszłości, pewien poziom umiejętności cyfrowych, w tym znajomości kodowania, stanie się niezbędny na 90% stanowisk w różnych branżach.
 

Technologie informacyjno-komunikacyjne bezsprzecznie stały się czynnikiem, który w znacznym stopniu wpływa na przeobrażanie się współczesnego społeczeństwa. Urządzenia elektroniczne sterowane oprogramowaniem obecne są w każdej sferze ludzkiej aktywności, w szczególności oddziałując na sposób, w jaki się pozyskujemy informacje, uczymy się i komunikujemy z innymi. Za dynamicznym rozwojem technologii informacyjno-telekomunikacyjnych nie w pełni nadążają nasze umiejętności, szczególnie w zakresie programowania. Ważnej jest, aby zrozumieć, że w świecie zdominowanym przez technologie informacyjno-komunikacyjne, brak powszechnej umiejętności programowania, przynajmniej na podstawowym poziomie, może uniemożliwić pełne i świadome uczestniczenie w życiu społecznym i gospodarczym.
 

Polskim koordynatorem tegorocznego Tygodnia Kodowania była Fundacja Nowoczesna Polska, natomiast głównym partnerem program „Mistrzowie Kodowania”. Działania są dofinansowane przez Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji.

 

Galeria - zobacz


 



Return
  Szukaj   

 

_____________________

Opieka stomatologiczna

--------------------------------------------

...

.......................................................

______________________

 

______________________

 

Zapisz dziecko
do szkoły

______________________

 

______________________

 

 Egzamin

ósmoklasisty


______________________

 

 

______________________

 

 ______________________

 

Warto zobaczyć

 

 ______________________

 

 ______________________